0 نظر

چگونه لیست دوستانمان را مدیریت کنیم؟


اگر شما هم مثل من از تعداد زیاد دوستانتان در فیس بوک خسته شده اید و و بیشتر پست های دوستان صمیمی تان را از دست می دهید این مطلب را بخوانید .
1-روی  Home  کلیک کنید (بالا راست ) .
2-درسمت چپ صفحه زیر عکستان روی  friends  کلیک کنید .
3- در صفحه باز شده روبروی لوگو  friends  رویfriends  edit  کلیک کنید .
4- و در این صفحه روی دکمه  create list  کلیک کنید .
5- در باکس باز شده در قسمت  enter a Name اسم لیستی که می خواهید دوستانتان را در آن قرار دهید تایپ کنید. (مثلاً من می خواهم همکاران ارتباط را در یک گروه قرار دهم . اسم لیست را ارتباط تایپ می کنم . ) و در قسمت پایین روی عکس دوستانی که می خواهم در این لیست باشند کلیک کنید.  با هر کلیک روی عکس دوستمان یک علامت  تیک ظاهر می شود .
6-پس از اینکه تمام دوستانی که می خواهیم در این لیست داشته باشید را انتخاب کردید در پایین ترین قسمت باکس روی  create list  کلیک کنید .
7- حالا شما یک گروه از دوستان مشخصتان را ساخته اید .


در مطلب بعد به نحوه کار کردن با این گروه در نشان دادن پست ها و چت فیس بوک خواهیم پرداخت .  
ادامه مطلب »
0 نظر

كلیدهای میانبر فیسبوک

فیس‌بوک بزرگترین شبکه‌ی اجتماعی جهان است! خیلی از افراد روزانه ساعات زیادی رو صرف ارتباط با دوستای خودشون و یا برای پیدا کردن دوستان جدیدی در فیس‌بوک می‌کنن.
وقتی ما ساعات زیادی از وقت خود را صرف نرم‌افزاری می‌کنیم، برای افزایش کارایی و بهبود کارکرد لازم هست که کلیدهای میانبر بخصوص اون نرم‌افزار رو یاد بگیریم!
معمولاً یاد گرفتن و استفاده از کلیدهای میانبر باعث می‌شه حرفه‌ای‌تر باشید و حرفه‌ای‌تر به نظر برسید، اگه شما هم وقت زیادی رو صرف فیس‌بوک می‌کنید و دوست دارید حرفه‌ای‌تر از قبل با فیس‌بوک کار کنید، با من همراه باشید تا دوازده کلید میانبر پرکاربرد فیس‌بوک رو یاد بگیرید و بتونید کارای خودتون رو با سرعت بیشتری انجام بدید.
Alt + 1: بازگشت به صفحه اول فیسبوک ؛
Alt + 2: رفتن به دیوار پروفایل جاری؛
Alt + 3: نمایش لیست درخواست‌های دوستی؛
Alt + 4: نمایش آخرین پیام‌های دریافتی؛
Alt + 5: نمایش لیست آخرین نوتیفیکیشن‌ها؛
Alt + 6: برای رفتن به صفحه اصلی تنظیمات حساب کاربری در فیسبوک
Alt + 7: رفتن به صفحه تنظیمات حریم خصوصی حساب کاربری؛
Alt + 8:فیسبوک بازکردن صفحه طرفداران
Alt + 9: بازکردن صفحه بیانیه‌ها، حقوق و مسئولیت‌ها در
Alt + 0: بازکردن مرکز راهنمای فیس‌بوک (Help Center)
Alt + m: ارسال پیام جدید؛
Alt + ?: پرش به جعبه جست و جو
کاربران فایرفاکس باید از کلید Shift به جای کلید Alt استفاده کنن تا کلیدهای میانبر اجرا بشن. امیدوارم این کلیدهای میانبر بتونن به فعالیت شما در فیس‌بوک سرعت بدن و براتون مفید باشن.
اگر شما هم کلید میانبر دیگه سراغ دارید در قسمت نظرات برای من ارسالش کنید تا در ادامه این لیست قرارش بدم و کاربرای دیگه‌هم بتونن ازش استفاده کن
ادامه مطلب »
0 نظر

چگونه لیست دوستانمان را از دیگران پنهان کنیم ؟اگر نمی خواهید لیست دوستانتان توسط دیگران دیده شود می توانید با انجام تنظیمات ساده زیر این کار را انجام دهید :

1-وارد account فیسبوکتان شوید 

2-روی account (راست، بالا) کلیک کنید و در منوی باز شده بر روی گزینه چهارم privacy setting بروید. 

3-در connecting on facebook (اولین بخش روی ) view settings کلیک کنید. 
4-شما در این بخش 7 گزینه خواهید دید. در گزینه see your friend list (گزینه چهارم از بالا) به box سمت راست بروید و یا یکی از سه گزینه every one ، friends of friends ، friends only را انتخاب کنید و اگر می خواهید تنظیمات را به طور کامل انجام دهید روی customize کلیک کنید و در پنجره باز شده در بخش make this visible to می توانید only me را انتخاب کنید که در اینصورت فقط اسم دوستانتان برای خودتان قابل نمایش خواهد بود. در پایان با زدن save setting تنظیمات را روی account فیسبوکتان اعمال کنید. 

ادامه مطلب »
0 نظر

مشخص کنید چه کسی آپ دیت های استاتوس شما را ببیند

 مشخص کنید چه کسی   آپ دیت های  Status  شما را ببیند .بعضی اوقات دوست نداریم مطالبی که در Status  مان به اشتراک می گذاریم را همه ببینند . فیس بوک به ما این امکان را می دهد که تصمیم بگیریم چه کسانی مطالب Status   مان را ببیند یا چه کسانی آن را نبینند .


1-مطلبی را که می خواهید در قسمت Status   بگذارید ، بنویسید و بر  روی علامت  قفل کوچک که بعد از دکمه  share  است کلیک کنید . Customize را انتخاب کنید.
2-اگر می خواهید مطلب مورد نظر فقط برای عده ای از دوستانتان قابل دیدن باشد در قسمت  make this visible to از منوی باز شدنیThese people، specific peoples  را انتخاب کنید .  در کادر  موجود در پایین منو  اسم کسانی که می خواهید پست مورد نظر را ببینند تایپ کنید . در این حالت مطلب  Status فقط برای آن افراد قابل دیدن خواهد بود .
3- اگر می خواهید پستتان را از دید یک سری از افراد پنهان کنید بعد از انتخاب Customize در قسمت hide this from در کادر   these  people  اسم دوستان مورد نظر ( که نمی خواهید پستتان را ببینند) را تایپ کنید و بعد از ذخیره تنظیمات دکمه  share  را بزنید .
شما می توانید هر کدام از تنظیمات بالا را با انتخاب this my default setting  make  و  save  کردن آن برای همیشه در پستا هایمان اعمال کنید.


- کاش فیس بوک این امکان را به ما می داد که بتوانیم به جای تایپ کردن اسم افراد با دیدن لیست کل دوستانمان را انتخاب می کردیم .


ادامه مطلب »